Take a fresh look at your lifestyle.

Her Yeni Annenin Bilmesi Gereken En İyi 10 Emzirme İpuçları

0

Emzirme İpuçları

Emzirme, bu sizin ilk bebeğiniz veya beşinciniz olsun, herhangi bir anne için zor olabilir. Her çocuk farklı olduğu gibi, her bebekle emzirme deneyiminiz de benzersiz olacaktır.

10.İlk Emzirme İpucu 
Uzmanlar, doğumdan sonraki ilk bir saat içinde bebeğinizi emzirmeyi önerir. Sütünüz gelmeden önce göğüsleriniz kolostrum yapar. Bu berrak sarımsı sıvı, bebeğinizin bağışıklık sistemine yardımcı olacak güçlü antikorlar içerir.

9.Meme ucu bakımı
Emzirme, meme uçlarının tahriş olmasına, çatlamasına ve hatta kanlı olmasına neden olabilir. Bunu önlemek için, her beslenmeden sonra sütün bir kısmını meme uçlarınızda kurumaya bırakın. Ayrıca sürtünmeyi azaltmak için bebek için güvenli malzemelerle (lanolin gibi) meme balsamını deneyebilirsiniz.

8.Kendinize Bakım Yapın

Emziren anneler için ideal kalori ihtiyaçları hakkında doktorunuzla konuşun ve doktorunuzun önerilerini takip edin. Yeterli miktarda doğru yiyeceği yiyerek, siz ve bebeğiniz emzirdiğiniz süre boyunca gelişebilir.

7. Bir Emzirme Uzmanı ile tanışın
Pek çok anne, emzirmenin doğal olarak gelmesi gerektiğini düşünmekte hata yapar ve bu zorluklar onun başarısız olduğu anlamına gelir. Bu gerçek olmaktan uzak. Araştırmalar , tüm annelerin% 25 ila% 30’unun emzirmekte zorlandığını söylüyor. Sorunlar düz meme uçlarından bebeğin uygun olmayan şekilde memeye tutturulması gibi sorunlara kadar değişebilir. Emzirme uzmanları bu engelleri aşmanıza yardımcı olabilir.

6.Sabırlı Olun
Birçok anne ve / veya bebek için doğru ritim, program ve beslenme sonuçlarını almak zaman alabilir. Umudunuzu kaybetmeyin, ama kendinize çok fazla baskı uygulamayın. Profesyonel yardım almak ve tavsiyelerini birkaç ay boyunca uygulamak başarıya doğru her şeyi değiştirebilir.

5.Emziğe Hayır De
Emzikler ve biberonlar bebeğinizi şaşırtabilir. Biberon uçları süt almak için emzirmeden çok daha az çaba gerektirir ve meme başı şekli memeden çok farklıdır. Emzikler için de aynı durum geçerlidir. Eğer açlık söz konusu değilse bebeğinizi rahatlatmak için temiz bir parmak ucu sunmayı deneyin.

4.Ne Kadar Besleneceğini Bil

Bebeğinizin her iki tarafta yaklaşık 15-20 dakika veya göğsünüz tekrar yumuşak hissedene kadar emmesine izin verin. “Doğru” zaman yoktur; annenin ne kadar süt ürettiğine ve bebeğin ne kadar çabuk emdiğine bağlı olarak her kadın ve bebek için farklı olabilir.

3.Bir Zamanlamaya Göre Besleme
Birçok yenidoğan bir sonraki beslenmeye başlaması gerektiğinde uyur. Bu, beslemeler arasında çok fazla zaman geçerse dehidrasyona ve düşük kan şekerine neden olabilir, bu yüzden bir programa sadık kalın. Bebeğiniz iştahına bağlı olarak her 2-3 saatte bir emzirin.

2.Kendinizi Geride Bırakın
Yeni bir bebeği emzirmek çok zor olabilir, bu yüzden iyi bir iş çıkardığınız için kendinizi tebrik etmeyi unutmayın. Bir insan yaratma ve onu kendi bedeninizle besleme mucizesini unutmak kolaydır. Bir süper kadın olduğunuzu unutmayın. Yine, ihtiyacınız olduğunda yardım isteyin.

1.Aynı Odada Uyku
Uzmanlar, bebeğinizin ilk 6 ay boyunca bir beşikte uymasını tavsiye ediyor. Bu, bebeğinizin yakın olduğunuzda güvende hissetmesine yardımcı olacak, ani bebek ölüm sendromu riskini azaltacak ve gece beslenmelerini çok daha kolay hale getirecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.