Take a fresh look at your lifestyle.

Çocuklara Fazladan Dil Nasıl Öğretilir?

0

Ebeveynler, çocuğunun geleceğini doğumundan itibaren düşünmeye başlar. Küçüklükten eğitim vermeye başlarız. Ancak çok az kişi ekstra bir dil eğitimi vermeye erkenden başlar. Yeni bir dili küçüklükten öğrenmek sonradan öğrenmekten çok daha basit olacaktır. İleride hayatının birçok yerinde karşılaşacağı bu dili önceden vermek, eğitimi için büyük bir yatırımdır.

Çocuklar Dili Öğrenmeye Daha Yatkın
Yetişkinler, yeni bir dil öğrenmeye çalışırken zorlanır fakat çocuklar, tam tersi, eğlenerek yeni bir dili öğrenebilirler. Uzmanların araştırmalarına göre de çocukların çok daha basit bir şekilde dili öğrenebildiği kanıtlanmıştır. Ayrıca çocuk küçük yaşta dil eğitimine başlarsa telaffuzu, yetişkin bireylere göre daha iyi olacaktır. Bunların sebebi çocuğun beyninin öğrenmeye çok daha yatkın olmasıdır.

Çocuklar Hata Yapmaktan Korkmuyor
Çocuklar, anadilindeki kurallara tamamıyla hakim olmadıkları için kurallara takılmadan yeni dili de öğrenebilirler. Dili duyup, tekrar eder bu şekilde öğrenirler. Yetişkinlerden farklı olarak duydukları her kelime beynin ana bölümüne iletilir. Bu şekilde öğrenme çok daha basit bir hale gelir. Çocukların yetişkinlere göre bir diğer artısı da dil öğrenirken korkusuz olmalarıdır. Dili öğrenirken hata yapmaktan korkmazlar.

Neden Çocukken Öğrenmeleri Gereklidir
– Tüm dünyada artık ortak dil İngilizce olduğundan dolayı İngilizceyi erken öğrenmesi hayata bir adım önde başlatacaktır.
– Beynini aktif olarak kullanacağından kapasitesini ve öğrenme kabiliyetini arttıracaktır.
– Dil öğrenmeyi bir aktivite olarak göreceği için öğrenmesi daha kolay olacaktır.
– Okul zamanında İngilizce dersinde çok daha başarılı olur.

Çocuğa İngilizce En Etkili Nasıl Öğretilir
Dil eğitimi, çocuğunuza yapacağınız en iyi yatırımlardan biridir. Maddi durumunuz imkan veriyorsa İngilizce eğitimi veren dil okullarına yollayabilirsiniz ama eğitimi isterseniz kendinizde verebilirsiniz. Öğretmek için şu yolları tercih edebilirsiniz;
– İngilizce çizgi filmler seyrettirebilirsiniz.
– Seviyesine ve yaşına uygun olan kitaplar alabilirsiniz.
– Mobil cihazlarda (tablet, telefon) yada bilgisayarda İngilizcesini geliştirmesini sağlayacak oyunlar oynatabilirsiniz. Eline o cihazları vermek istemiyorsanız bile denetleyerek birlikte oynayabilirsiniz.
– Seviyesine ve yaşına uygun müzikler dinletebilirsiniz.
– Öğrendikleri kelimeleri, sorular sorarak pekiştirebilirsiniz.
– İngilizce kelime kartları satın alarak, günlük kelimeler öğretebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.