Take a fresh look at your lifestyle.

Bebekli Bir Evde Temizlik Nasıl Yapılır?

Bebekli Bir Evde Temizlik Nasıl Yapılır?

0

Hem çocuklara bakmak hem ev işlerini yapmak ayrıca mesleklerine devam etmek ve hepsine ayıracağı zamanı dengelemek ebeveynlerin her zaman karşılaştığı bir zorluktur. Küçük çocuklar yanlarında anne babaları olmadan bağımsız olarak oynama yetenekleri yaşlarına, kişisel gelişimlerine ve kişilik yapılarına göre değişiklik gösterir.
Bazı bebekler ilk aylarda genelde uyurlar ve sessizdirler, ama bazı bebekler az uyurlar, hareketlidirler ve ilgi isterler. Bebeğinizin uyanık olduğu zamanlarda onunla oynamanın keyfini çıkarın ve pek fazla ev işi yapma beklentiniz olmasın.

Bununla birlikte, bebekle birlikte evde işlerinizi yapabilmeniz için bazı yöntemler uygulayabilirsiniz:
Bebeğinizi kanguru bebek taşıyıcı, omuzdan askılı kanguru veya sırt çantası şeklindeki bebek taşıyıcıya koyun. Bu şekilde bebeğinizi taşırken, onunla konuşurken aynı zamanda ev işlerinizi de yapabilirsiniz. Bu fiziksel yakınlığınız, değişik şeyler görmek ve sallanma hareketi bebeğinizin hoşuna gidecektir.

Fatura ödeme veya telefon görüşmesi gibi daha çok yoğunlaşmanız gereken işlerinizi bebeğinizi uyuttuktan sonra yapabilirsiniz. Ya da bu zamanı kendiniz içim ayırabilirsiniz. Bebeğinizi her gün yürüyüş ve hava alması için dışarı çıkarmaya çalışın. Bu sizin içinde iyi olacaktır. Bir çok anne baba bu sayede bebeklerinin daha rahat uyuduklarını düşünür.

Hem bebekle ilgilenip hem diğer işlerinizi yapmak sizin için çok yorucu olacağı için düzenli olarak bebeğinizin bakımı için yardım almanız sizi rahatlatacaktır. Böylece işleriniz için dinlenmeniz için daha fazla zamanınız olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.